Hakkımızda

Biz okumayı, araştırmayı ve bildiklerini paylaşmayı seven Hacettepeli iki diyetisyeniz.

Beslenme alanında bilgi kirliliğinin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde güncel ve doğru bilgileri sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz.

Sitemizde bulunan Soru & Cevap bölümünden aklınıza takılanları bize ulaştırabilirsiniz.

Merhaba! Ben Merve Nur Erol

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun oldum.

Üniversite eğitimim boyunca, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde çocuk ve yetişkin hastalıklarında beslenme üzerine,

T.C. Cumhurbaşkanlığı Personel Mutfağı ve Hacettepe Üniversitesi Hastane Mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarımı tamamladım.

Lisans eğitimim sürecinde ‘Otizm ve Beslenme’ konulu detaylı bir seminer hazırladım.

Lisans bitirme tezi olarak “Ankara İli Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Ortaokullarda Eğitim-Öğretime Devam Eden Öğrencilerin Beslenme Durumunun Saptanması”konusunu hazırladım.

IX. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde “Adölesanların Vücut Algıları Ara Öğün Alımlarını Etkiler mi?” Yazılı poster bildirimi yaptım.

Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği kursları başta olmak üzere bir çok seminer ve kursa katıldım.

Mezun olduktan sonra özel bir hastanede poliklinik diyetisyeni olarak çalıştım.

2017 yılında anne oldum ve mesleğime online olarak devam ettim.

Halen Türkiye ve tüm Dünya’ya online diyet danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

İletişim: [email protected]

Merhaba! Ben Burcu Karaderi

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldum. Eğitimim süresince pek çok hastanede staj yaptım:

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi

İbni Sina Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Tüm bu hastanelerin erişkin hastalıkları, çocuk hastalıkları, gebe izlemi, poliklinikler ve yatan hasta servisleri, kurum mutfakları gibi farklı birimlerinde stajlarımı tamamladım.

Eğitimim süresince kendi alanımda ve alanım dışı pek çok seminer ve kursa katıldım. Diyarbakır diyabetli çocuklar kampına gönüllü olarak katıldım.

Mezun olduktan sonra Özel Malatya Müjde Hastanesi'nde çalışmaya başladım. Daha sonra bir spor salonunda danışmanlık hizmeti verdim. İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı alanında yüksek lisansa başladım.

Şu anda İstanbul'da yaşıyorum evli ve bir çocuk annesiyim. Online diyet sistemi ile Türkiye ve dünyanın her yerinden danışanlarımın hayatlarına sağlıklı dokunuşlar yapmaya devam etmekteyim.

İletişim: [email protected]